Результати VI пленуму НТПУ

23-25 вересня 2014 р. у м. Вінниця відбувся VI пленум наукового товариства патофізіологів України.

Делегати Пленуму від 14 областей України (всього 57 делегатів), що заслухали та прийняли участь у обговоренні 24 усних оповідей, 5 стендових доповідей, а також у нараді завідувачів кафедр з проблем викладання патологічної фізіології у вищих медичних навчальних закладах України, прийняли резолюцію:

1. Відзначити розвиток в Україні пріоритетних напрямків нових медичних технологій, які були представлені академіком Мойбенком О.О., членом-кореспондентом НАНУ та академіком НАМНУ Резніковим О.Г., членом-кореспондентом НАНУ Сагачем В.Ф., проф. Досенко В.Є., проф. Клименко М.О., проф. Дегтяренко Т.В. та висловити вдячність за змістовні та фундаментальні доповіді.
2. Винести щиру подяку ректору Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова академіку НАМНУ Морозу В.М., завідувачу кафедри патофізіології д.м.н., доц. Рикало Н.А. та співробітникам кафедри патофізіології за організацію та створені прекрасні умови щодо проведення VI Пленуму Наукового товариства патофізіологів України та науково-практичної конференції «Актуальні питання експериментальної та клінічної патофізіології».
3. Продовжити наукові дослідження по обґрунтуванню патогенезу типових патологічних процесів.
4. Відзначити наукову та організаційну роботу патофізіологічних товариств м. Донецька, м. Луганська, м. Дніпропетровська, м. Вінниці, м. Тернополя та м. Харкова.
5. Відзначити велику організаційну роботу завідувача опорної кафедри патофізіології Запорізького державного медичного університету професора Ю.М. Колесника.
6. Продовжити написання досвідченими патофізіологами України і видання українською, російською і англійською мовами підручників і посібників з патологічної фізіології.
7. Відзначити кращі стендові та усні доповіді:
    01. Рикало Н.А., Гумінська О.Ю., Полінкевич С.Г., Яровенко Л.О. «Патологічні зміни печінки статевонезрілих щурів при хронічних токсичних гепатитах різної етіології»;
    02. Рикало Н.А., Яровенко Л.О., Шемет В.С., Шиманський А.О. «Вікові особливості біохімічних та морфологічних змін при хронічній алкогольній інтоксикації у щурів»;
    03. Секрет Т.В. «Визначення рівня лептину у хворих з первинним ожирінням та компонентами метаболічного синдрому»;
    04. Нагібін В.С., Пашевін Д.О., Тумановська Л.В., Досенко В.Є., Мойбенко О.О. «Вплив інгібуванняпротеасомного протеолізу на виділення ДНК з ізольованих нейтрофілів щура під час формування нейтрофільнихпозаклітинних пасток».
    05. Янчій Р.І., Литвиненко А.П., Шепель О.А., Вознесенська Т.Ю., Грушка Н.Г., Макогон Н.В., Бризгіна Т.М., Павлович С.І., Мартинова Т.В., Блашків Т.В. «Порушення репродуктивної функції самок мишей за умов експериментального системного імунокомплексного ушкодження».
8. На наступному VII Конгресі НТПУ стендові доповіді презентувати відповідно до міжнародних стандартів.
9. Доручити проведення Всеукраїнської олімпіади з патофізіології для студентів медичних університетів завідувачу кафедри патофізіології ВНМУ ім. М.І. Пирогова д.м.н., доц. Рикало Н.А.
10. Висновок роботи круглого столу з питань педагогіки: необхідно поліпшити рівень наукових досліджень на кафедрах патофізіології України, оприлюднювати результати цих досліджень у наукових виданнях, що індексуються базами SCOPUS і Web of Science, покращити підготовку дисертаційних робіт.
11. Науковому товариству патофізіологів України стати одним із засновників електронного наукового видання «Загальна та клінічна патофізіологія». Відповідальним за реалізацію проекту призначити проф. Гоженко А.І.
12. Членам НТПУ взяти учать в обговоренні проектів нормативних документів, щодо порядку присудження наукових ступенів.
13. Провести наступний Конгрес Наукового товариства патофізіологів України у 2016 році у м. Харків на базі кафедри патологічної фізіології Національного фармацевтичного університету за участю кафедри патологічної фізіології Харківського медичного державного університету та кафедри патологічної фізіології Харківської медичної академії післядипломної освіти.
14. Звернути увагу голів обласних наукових товариств патофізіологів на своєчасне подання звітів про роботу товариств (не пізніше як за два місяці до початку Конгресу) та збір щорічних внесків, які становлять 3 % від місячної заробітної платні, з яких 80% направляється до НТПУ,а 20% лишається на організаційні витрати в обласних товариствах. Внески здаються за поточний рік не пізніше 31 березня (кінця І кварталу).
15. У зв’язку з теперішньою ситуацією в Україні перерахувати частину членських внесків для лікування постраждалих в зоні АТО.
16. Надати посильну допомогу товариствам м. Донецька та м. Луганська.
17. Висвітлити роботу VI Пленуму НТПУ на сторінках наукових журналів. Призначити відповідальними академіка Мойбенко О.О., доц. Рикало Н.А., ст.н.с Павлович С.І.
18. Довести резолюцію до відома всіх наукових патофізіологічних товариств областей України.

Президент Наукового товариства
патофізіологів України академік НАНУ Мойбенко О.О.

Вчений секретар НТПУ Павлович С.І.


ВВЕРХ